Sık Sorulan Sorular

AUS 32 Nedir?

AUS 32 dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının oluşturduğu NOx-emisyonunu kimyasal olarak azaltmakta kullanılan, toksik olmayan özel bir sentetik üre çözeltisidir.

Bir aracın AUS 32 tüketimi ne kadardır?

Her aracın AUS 32 tüketim miktarları farklıdır. Fakat büyük ticari taşıtlarda bu oran yaktığı yakıtın %6 si kadardır. Örn. Araç 100 litre motorin tüketimi yaptığında 5-6 litre civarında AUS 32 tüketimi yapar.

AUS 32 biterse ne olur?

Eğer AUS 32 tankı boşalırsa, bu izin verilen emisyon düzeylerinin aşılmasına neden olur ve katalizör kısa sürede hasar görür. Araç motor gücünü kısıtlayarak çekişten düşer ve AUS 32 takviyesi yapılana kadar da normale dönmez.

AUS 32 aşındırıcı mıdır?

Ürün yaklaşık 9.0 pH değeriyle kısmen alkalindir ve bu nedenle alüminyum, pirinç, yumuşak çelikle doğrudan temas ettirilmemelidir.

Paslanmaz Çelik ve Plastik tanklar ve fittingler AUS32 uyarınca tavsiye edilir.

Yaklaşık 9.0 pH değeriyle kısmen alkalidir ve uzun süreli cilt temasında tahrişe sebep olabilir. Deri ve göz temasından kaçınılmalıdır. Deri ile temasında bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Göz ile temasında göz bol su ile yıkanmalıdır. Temizleme yöntemleri, mekanik olarak toplamak ve bertaraf etmek üzere uygun kaplarda biriktirmektir. Yerel ve ulusal yönetmeliklere uygun biçimde bertaraf ediniz.

Kristalizasyon veya dökülenleri bertaraf etmenin en iyi yolu su ile yıkamaktır. Suyla durularken, çözeltinin herhangi bir şekilde kirlenmesini önlemek için iyice kapatıldığından emin olun.

AUS 32 otomotiv boyası üzerine dökülürse, yüzeyi suyla temizleyin ve boyanın temizlenmesini sağlayın. AUS 32 boya üzerinde kurur ve kristalleşirse, yüzey korozyonu meydana gelebilir.

Çöpe, çevreye ve kanalizasyona dökmeyiniz.