AUS 32, YurtBlue

AUS 32 Nedir?

AUS 32, dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının oluşturduğu Nitrojen Oksit (NOx) zararlı emisyonlarını Seçimli Katalitik indirgeme sistemi (Selective Catalytic Reduction ,SCR)  teknolojisi ile  su buharı ve zararsız Nitrojen (NO2) gazına dönüştüren %32,5 sulu üre solüsyonudur.

Bu ürün aynı zamanda Sulu Üre Çözeltisinin (Aqueous Urea Solution) kısaltması olan AUS 32 olarak da bilinir. AUS 32 toksik olmayan berrak bir renge sahiptir. AUS 32, çevre dostu bir üründür. Taşınabilir sıvıların minimum risk kategorisinde sınıflandırılmaktadır.

AUS 32, Avrupa’daki belli başlı kamyon, çekici, otobüs, traktör ve SCR sistemli EURO 4 ve EURO 5 standartlarındaki tüm araç imalatçılarının modellerinde kullanılabilir. Dizel veya başka tür yakıt ile karıştırılmaz. Kullanımı SCR Selective Catalytic Reduction (SCR Seçimli Katalitik İndirgeme Sistemi) adlı sistemle yapılır.

AUS 32, taşıtınızın SCR sisteminin işlevini yerine doğru getirmesini güvence altına almak için DIN V 70070 standardı ve TS-ISO-22241-1 teknik şartnamesine uymalıdır. EURO 4 ve EURO 5 standartlarını karşılayan araçlarda kullanılması zorunludur. AUS 32, ISO ve CEFIC yönetmelikleri ile uyumludur. SCR sisteminin işlevini en iyi şekilde görmesi için kullanılan ürünün standartlara uyumlu olması çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.